Városlista
2025. december 10, szerda - Judit

Hírek

2018. Március 25. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

2,6 százalékos lehet az idei infláció

2,6 százalékos lehet az idei infláció

A Századvég alapítvány előrejelzése szerint 2,6 százalékos lehet az infláció az idén - mondta Regős Gábor, az alapítvány elemzője szombat reggel az M1 aktuális csatornán.

Az elemző elmondta, tavaly 2,4 százalékos volt az infláció, az idei egy kicsit nagyobb lehet, de ez még mindig nagyon alacsony szintnek felel meg. Idén – a jelek szerint – folytatódhat a „dinamikus” béremelkedés, amihez hozzájárul a minimálbér emelése, a szociális hozzájárulási adó csökkentése és a munkaerőhiány – jelezte az elemző.

Címkék: infláció

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött

A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.

2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld

Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak

A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.

2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld

Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat

Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.