Városlista
2026. június 21, vasárnap - Alajos

Hírek

2020. Október 19. 09:51, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

A képviselők a Kúria új vezetőjéről döntenek

A képviselők a Kúria új vezetőjéről döntenek

Az Országgyűlés hétfőn titkos szavazással dönt a Kúria új elnökének személyéről.

A parlament aktuális kéthetes ülése 13 órakor három, a közelmúltban elhunyt egykori képviselőre: Mandur Lászlóra (MSZP), Szili Sándorra (MSZP) és Tarnóczky Attilára (MDF) történő emlékezéssel kezdődik.

Ezután a magyar-bolgár barátság napjáról lesz szó, majd napirend előtti felszólalások hangzanak el.

Az Országgyűlés első döntésével egyes vagyonkezelő alapítványokról és az azoknak történő vagyonjuttatásról határoz, ami után a Kúria elnökének választhatja Varga Zsolt Andrást, aki a kétharmados támogatás megszerzése esetén le is teheti esküjét.

A képviselők ezúttal is két órában tehetnek fel azonnali kérdéseket a kormány tagjainak.

A parlament kedden és szerdán folytatja ülését, amely jövő hétfőn ér véget.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld

MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend

Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban

2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld

Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.