Városlista
2026. február 4, szerda - Ráhel

Hírek

2011. Július 02. 07:29, szombat | Kék hírek
Forrás: OrientPress

A külföldi gyorshajtás sem maradhat büntetlenül

A külföldi gyorshajtás sem maradhat büntetlenül

A külföldön elkövetett közlekedési szabálysértések sem maradhatnak büntetlenül, amennyiben az Európai Parlament jövő csütörtökön megszavazza azt a jogszabályt, amely szorosabb együttműködésre kötelezné a közlekedésrendészeti ha

A tagállami hatóságoknak az új szabályok értelmében kötelező lenne közölni egymással a szabálysértést elkövető autó regisztrációs adatait az EUCARIS nevű adatmegosztó rendszeren keresztül. Ezt követően az autó tulajdonosának vagy a sofőrnek levelet küldenek, amelyben - lehetőleg anyanyelvén - tájékoztatják arról, hogy milyen közlekedési szabálysértést követett el, és az milyen szankciókat von maga után. A szankciót annak az országnak a jogszabálya alapján határoznák meg, ahol a szabálysértés történt.

A rendszámot kiadó tagállamnak csak a gépjármű regisztrációjával kapcsolatos információkat kell továbbítania, de a más tagállam által kiszabott szankciót nem kényszerítheti ki. Ezért Inés Ayala-Sender (szocialista, spanyol) jelentéstevő szerint szigorú feltételekre van szükség, amelyek alapján az Európai Bizottság értékelni tudja a rendszer működését. Amennyiben a rendszer nem bizonyul elég hatékonynak, további szabályokat kell alkotni, hogy az unió területén senki se szeghesse meg büntetlenül a közlekedési szabályokat.

Milyen szabálysértésekről van szó?

A szankcionálható közlekedési szabálysértések között szerepel a gyorshajtás, az ittas vezetés, a kábítószer hatása alatt történő vezetés, a mobiltelefonok és más kommunikációs eszközök vezetés közbeni tiltott használata, a buszsávok vagy más sávok engedély nélküli használata, a bukósisak nélküli motorozás vagy a piroson való áthajtás.

Az új irányelvet a tagállamoknak egyhangúlag kell jóváhagyniuk, hogy azt követően az elfogadástól számítva legkésőbb két éven belül életbe léphessen. Írország, az Egyesült Királyság és Dánia jelezte, hogy nem kíván részt venni az együttműködésben, bár később még csatlakozhatnak.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: szabálysértés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 04. 14:00, szerda | Kék hírek

Ötmillió forint értékű marihuána

Újabb két feltételezett drogkereskedőt fogtak el a fővárosi nyomozók.

2026. Február 04. 11:00, szerda | Kék hírek

Üres teásdoboz érkezett a márkás cipő helyett

Befejezték a nyomozást azzal a fiatal férfival szemben, aki az elmúlt hónapokban több embert is megkárosított különböző online adásvételi csoportokban elkövetett csalásokkal.

2026. Január 30. 13:44, péntek | Kék hírek

Bekábszerezve lövöldözött Balatonszepezden

A Veszprémi Járási Ügyészség indítványára elrendelte a bíróság annak a 60 éves férfinak a letartóztatását, aki január 28-án este kábítószer hatása alatt lövöldözött a balatonszepezdi házának udvarán.