Hírek
2018. Június 12. 07:15, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A napokban kaphatják meg a tiltott támogatást elfogadó pártok a fizetési felhívást
A tiltott támogatást elfogadó pártok a napokban kaphatják meg elektronikusan a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) fizetési felhívását - válaszolta a NAV az MTI kérdésére.
Az adóhivatal közölte: a törvény szerint az adóhatóság akár azonnal inkasszálhatná az érintett párt számláját, hiszen esedékes és végrehajtható a tartozás, a hivatal végrehajtási gyakorlata azonban eltér ettől az adósok javára.
Mint a Magyar Államkincstár (MÁK) hétfőn bejelentette, júliusban kezdik csökkenteni azoknak a pártoknak a költségvetési támogatását, amelyeknél az Állami Számvevőszék (ÁSZ) tiltott támogatást állapított meg.
Az ÁSZ szerint a Jobbik 331,660 millió, az Együtt 9,815 millió, a Demokratikus Koalíció (DK) 8,245 millió, a Párbeszéd 7,525 millió, a Liberálisok 6,185 millió, az LMP 4,420 millió, az MSZP pedig 2,025 millió forint értékben fogadott el tiltott vagyoni hozzájárulást. A tiltott támogatás összegét eddig egyedül az MSZP fizette meg a központi költségvetésnek. A párttörvény szerint a tartozást, amennyiben azt az érintett pártok nem fizetik meg, adók módjára kell behajtani.
A NAV az MTI érdeklődésére közölte: ha más szervezet megkeresése alapján indítja a hivatal a végrehajtást, fizetési felhívást küld az érintettnek. A pártok esetében - tekintettel arra, hogy az érintettek elektronikusan kapják meg a felszólítást - majd három hetet hagynak a tartozás rendezésére, a végrehajtás csak ezt követően indul.
Amennyiben a párt az ÁSZ által megállapított összeget azonnal, és egy összegben nem tudja megfizetni, fizetéskönnyítési kérelmet nyújthat be. A szervezet fizetési halasztást, illetve - akár pótlékmentes - részletfizetést kérhet az adóhivataltól. Ezt a NAV a törvény szerint csak két feltétel együttes teljesülése esetén engedélyezheti: ha a fizetési nehézség a kérelmezőnek nem róható fel, és a tartozás későbbi megfizetése valószínűsíthető.
Az adóhivatal felhívta a figyelmet arra, hogy a kérelmet érdemes a lehető legkorábban benyújtani, mert a fizetési felszólításban előírt határidő lejártát követően - ha az adós nem rendezte valamilyen módon (akár fizetéskönnyítéssel) a tartozását - azonnal indul a végrehajtás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen
Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.
2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld
Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten
A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
