Hírek
2018. Január 02. 07:22, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Alkohol miatt történt a legtöbb baleset szilveszterkor
Az alkoholfogyasztással összefüggő balesetek voltak többségben a mentők szilveszteri, újévi riasztásai között - mondta az Országos Mentőszolgálat kommunikációs igazgatója az M1 aktuális csatorna hétfő esti műsorában.
Sokan vannak, akik szilveszterkor nem tudják hol a mérték, és riasztó, hogy nemzetközi szinten és Magyarországon is egyre több köztük a fiatalkorú - jegyezte meg Győrfi Pál.
Szilveszterkor jellemzően háromezer körüli riasztást kapnak a mentők országszerte, idén ez a szám 3100-nál is több volt. Az esetek között volt szülés, újraélesztés, és több közúti balesethez is riasztották a mentőket. Ezek mellett idén is több baleset történt pirotechnikai eszközök miatt, melyekben könnyebben, de gyermekek is sérültek - jegyezte meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
