Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2011. November 21. 14:02, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Arra kérik a lakosságot, ne telefonáljon - VIDEÓ

Arra kérik a lakosságot, ne telefonáljon - VIDEÓ

Az előre bejelentett katasztrófavédelmi gyakorlat szerint lezuhant az Oberon mesterséges hold hétfőn a Középső Peremvidéken.

Súlyos károk keletkeztek Otoh Gunga városban, nincs áram, víz és internet, illetve elegendő midiklorián sem – közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF).

A próbariasztás szerint az ismeretlen okból lezuhant műhold miatt a helybéli lakosok tömegesen megindultak a sértetlenül maradt Coruscantba, ahol már az összes kórház megtelt. Mint írták, Magyarországon nincs szükség óvintézkedésekre, ugyanakkor önkéntes véradásra hívják fel a 18 és 60 év közötti lakosokat. Jelentkezni lehet egész nap az Országos Vérellátó Szolgálat intézményeiben; a véradóknak a személyi igazolványukat, a lakcímkártyájukat és eredeti TAJ kártyájukat kell magukkal vinniük – tették hozzá.

A katasztrófavédelem arra kéri a lakosokat, hogy ne telefonáljanak, információkat a www.katasztrofavedelem.hu és a www.ovsz.hu honlapokon találhatnak. „Amennyiben a katasztrófavédelmi gyakorlat miatt szeretteikkel, családtagjaikkal, barátaikkal feltétlenül kapcsolatba akarnak lépni, erre a célra csak az SMS-küldést használják! Katasztrófák esetén telefonhívásaikkal blokkolják a hálózatot, ezáltal akadályozzák a készenléti szolgálatok tevékenységét” – olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár

Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre

Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.