Hírek

2012. Június 27. 11:32, szerda | Sport
Forrás: MTI

Atlétikai Eb - Kürthy döntős súlylökésben

A súlylökő Kürthy Lajos bejutott a döntőbe az atlétikai Európa-bajnokságon, Helsinkiben.

A szerdán kezdődött Eb első magyar fellépője a selejtezőben harmadikra 19,48 méteres eredményt ért el, ezzel az utolsó, azaz 12. helyen éppen befért a pénteki fináléba - a verseny honlapja szerint. Előtte egy érvénytelen kísérlete volt, majd 19,11 méterrel folytatta.
A 2009-ben fedett Eb-n ötödik Kürthynek ez az első felnőtt, szabadtéri világversenye, amelyen döntőbe jutott.
Az olimpiai induló Kürthy mellett szerdán még hat magyar atléta lesz érdekelt az Eb-n.