Hírek
2017. Június 04. 10:58, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Az ország nagy részén zivatarokra figyelmeztetnek
Meleg marad, de vasárnap már több helyen lehet zápor, zivatar - hívta fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap a honlapján.
A heves zivatarok veszélye miatt három északkeleti megye kivételével az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
Azt írták: egy közeledő frontrendszer hatására labilisabbá válik a légkör az ország felett. A déli óráktól már több helyen alakulhat ki zápor, zivatar. Ezzel együtt marad a meleg: a hőmérséklet csúcsértéke a legtöbb helyen eléri, sőt meg is haladja a 30 Celsius-fokot.
A meteorológiai szolgálat vasárnapi, az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint a várható - akár viharos széllel, jégesővel kísért - heves zivatarok miatt Budapestre, Pest megyére, továbbá Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
Győr-Moson-Sopron, Somogy, Vas és Zala megyében a felhőszakadás veszélye miatt szintén elsőfokú a figyelmeztetés. Ezekben a megyékben az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 milliméternél is több eső hullhat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére
2026. Május 07. 07:20, csütörtök | Belföld
Magyar Péter Giorgia Melonival találkozik
Magyar Péter csütörtökön 10 órakor Rómában találkozik Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel.
