Hírek
2023. November 04. 07:59, szombat |
Életmód
Forrás: VMRFK
Balesetveszélyes vakító napsugarak
Minden sofőr tapasztalhatta már, hogy ha a nap alacsonyan áll, és szemből süt, akkor a kis beesési szögben érkező napsugarak vakító hatásúak.
Ugyanez a helyzet a hátulról, a visszapillantó tükrökön keresztül érkező napsugarak esetében is. Ha pedig a szélvédő koszos, az őszi napsütés még könnyebben balesetveszélyessé válhat. Olyan veszély ez, amit soha nem szabad alábecsülni! A legnagyobb probléma ilyenkor, hogy a vakító napfényben az autósok nem veszik észre (illetve későn észlelik) a jelzőtáblákat, a lámpák fényjelzéseit, a közlekedő kerékpárosokat, az úttestre lépő gyalogosokat, valamint a szemből, illetve oldalirányból érkező járműveket.
A napsugarak vakító hatása különösen veszélyes lehet dombtetőre érkezéskor, bukkanókban, árnyékos helyről, kanyarból, illetve alagútból történő kihajtáskor.
A balesetek megelőzése érdekében a rendőrség kéri:
• Tartsa tisztán a szélvédőket! Az üvegen lévő szennyeződés megtöri és szétszórja a fényt, így a vakító hatás felerősödik.
• A szélvédőt ne csak kívül, hanem belül is tisztítsa meg, mert az üveg belső felületére is szennyeződés tapad.
• Haladjon óvatosabban, figyelmesebben és tartson megfelelő követési távolságot! Már csak azért is, mert az előtte haladót is elvakíthatják a napsugarak, és nem zárhatja ki, hogy erre esetleg ő vészfékezéssel reagál.
• Használja a napellenzőt és legyen kéznél a napszemüveg!
… hogy mindenki hazaérjen!
Fotó: KTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 07:17, csütörtök | Életmód
Érettségi - Pedagógusok: barátságos feladatokat kaptak a diákok történelemből
Ismert témákat, barátságos, jól megoldható feladatokat kaptak a diákok a szerdai történelem érettségin - így nyilatkoztak az MTI által megkérdezett szaktanárok a középszintű írásbeli dolgozatról.
2026. Május 06. 14:00, szerda | Életmód
Csökkentenék az óriásplakátok számát
Karácsony Gergely: a főváros kész tárgyalni az új kormánnyal az óriásplakátok számának csökkentése érdekében.
2026. Május 06. 07:15, szerda | Életmód
Érettségi - Pedagógusok: átlagos nehézségű volt a matekérettségi
Átlagos nehézségű volt a matematikaírásbeli érettségi feladatlap, amely jól lefedte a tanult témákat - így nyilatkoztak az MTI által megkérdezett szaktanárok a keddi írásbeli vizsgáról.
2026. Május 04. 14:00, hétfő | Életmód
Magyar Mérnöki Kamara: fordulópont előtt áll az elektromos autózás Magyarországon
Fordulópont előtt áll az elektromos autózás Magyarországon - közölte a Magyar Mérnöki Kamara az MTI-vel az elektromobilitásról készített tanulmánya alapján.
