Hírek
2022. Március 03. 17:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Börtönre ítéltek két, vesztegetést elkövető autópálya-rendőrt
Hivatali vesztegetés elfogadása és más bűncselekmények miatt három-három év börtönre ítélt első fokon a Fővárosi Törvényszék két autópálya-rendőrt. A vádhatóság súlyosításért fellebbezett
- tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője csütörtökön az MTI-t.
Fürcht Pál főügyész közölte: a vádirat lényege szerint a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság állományába tartozó két autópálya-rendőr elhatározta, hogy közös szolgálatuk alatt "látszólagos intézkedést kezdeményeznek" külföldi gépkocsivezetőkkel szemben, arra hivatkozva - akár valótlanul is -, hogy közlekedési szabálysértést követtek el. A vádlottak eltekintettek a szabálysértési eljárás kezdeményezésétől vagy a helyszíni bírságtól, ha a sofőrök cserébe pénzt ajánlottak nekik vagy kérésükre hajlandóak voltak fizetni.
A vád szerint az azóta leszerelt rendőrök legkevesebb 28 esetben követtek el bűncselekményt, és megállapíthatóan legalább 645 euróval, 40 bolgár levával és 75 román lejjel gazdagodtak alaptalanul - tette hozzá a főügyész.
A törvényszék katonai tanácsa a vádlottakat bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása és más bűncselekmények miatt egyaránt három év börtönbüntetésre és 600 ezer forint pénzbüntetésre ítélte, valamint vagyonelkobzásról is rendelkezett.
Fürcht Pál közölte: a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség súlyosításért fellebbezett az ítélet ellen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
