Hírek
2020. Május 15. 13:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Csökkent az illegális tartalmakat letöltő fiatalok száma
Csökkent az illegális tartalmakat letöltő fiatalok száma, 2017-hez képest 14 százalékkal kevesebb 18 és 23 év közötti tölt le illegális tartalmakat az internetről
- mondta Pomázi Gyula, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának elnöke a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) legfrissebb kutatása alapján pénteken az M1 aktuális csatornán.
Hozzátette: a jelenség leginkább a nagy sebességű internethálózattal és az olcsón hozzáférhető legális tartalmakkal magyarázható.
Közölte, a 2020 márciusában és áprilisában készített kutatás több olyan fejlődési tendenciát mutat, amelyekből egyértelműen kiderül, hogy a technológiai és üzleti modelleket érintő változások szépen lekövetik a 18 és 23 év közötti fiatalok változó igényeit.
Kitért arra is, hogy a vizsgált korosztálynál az online vásárlás mértéke és lépteke nem változott jelentősen az elmúlt egy-két évben, illetve a járvány kapcsán sem, viszont az online térben nagyon erőteljesen megjelent a tanulásra, a szórakozásra, a kapcsolattartásra és az információszerzésre való igény.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 04. 16:00, szerda | Belföld
NAV: az Adótraffipax rovatból tájékozódni lehet, hogy hol és milyen típusú ellenőrzések várhatók
2026. Február 04. 09:00, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: egyértelmű, hogy kinek a győzelmével fog végződni az ukrajnai háború
Egyértelmű, hogy kinek a győzelmével fog végződni az ukrajnai háború, ezért Brüsszelnek teljesen felesleges eurómilliárdokat elégetnie, hiszen ezzel csak meghosszabbítják az öldöklést
