Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2019. Január 07. 10:12, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Eddig hétszáz család vette igénybe az Egyszülős Központ szolgáltatásait

Eddig hétszáz család vette igénybe az Egyszülős Központ szolgáltatásait

Hét hónap alatt hétszáz család vette igénybe az Egyszülős Központ szolgáltatásait, további 1400 ember pedig táborozni, nyaralni jutott el a segítségükkel

- közölte a központot működtető Egyedülálló Szülők Klubja Alapítvány kuratóriumi elnöke hétfőn az M1 aktuális csatornán.

Nagy Anna kiemelte, Magyarországon körülbelül 300 ezer egyszülős családban több mint félmillió gyermek nevelkedik. Ahhoz, hogy ezek a gyerekek ugyanolyan eséllyel indulhassanak, speciális segítségre, támogatásra van szükség - hangsúlyozta.

Tudatta, a központ a gyerekprogramok mellett szülőknek szóló előadásokat, csoportbeszélgetéseket is szervez. A szakemberek munkáját hetven önkéntes segíti - fűzte hozzá.

Kitért arra is, Magyarországon öt városban, a határon túl pedig két helyszínen indítottak el egyszülős közösségeket, mert úgy vélik, az online elintézhető szolgáltatások mellett a családoknak szükségük van egy közösségre is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre

Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 04:00, péntek | Belföld

Kapitány István: a benzin ára a volt védett ár alá csökkent

A benzin ára a volt védett ár alá csökkent - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter csütörtökön Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.