Hírek
2023. Május 14. 07:22, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Együttműködik a győri és a szöuli egyetem
Együttműködési megállapodást kötött a Széchenyi István Egyetem Járműipari Kutatóközpontja a Szöuli Egyetem Urbanisztikai Intézetével, így a jövőben közös kutatások, publikációk, cserelátogatások segíthetik a fejlődésüket.
A közlemény szerint a megállapodás aláírását megelőző megbeszélésen Friedler Ferenc rektor, tudományos elnökhelyettes kiemelte, hogy a győri egyetem a kutatásokat, a szervezeti működést, a pénzügyi forrásokat és az infrastruktúrát tekintve Magyarország kiemelkedő felsőoktatási intézménye.
Rámutatott arra, hogy a hosszú távú tudományos együttműködésben érdekeltek.
Kang Su Kim, a Szöuli Egyetem Urbanisztikai Intézetének igazgatója szerint számos kapcsolódási pont van a két intézmény között.
Azt írták, hogy a több mint száz éve alapított Szöuli Egyetem a dél-koreai főváros egyik legjobb felsőoktatási intézménye és kiváló kutatási infrastruktúrával rendelkezik. A nyolc tanszékből álló, egyedinek számító Urbanisztikai Intézet az építészettől a tájépítészeten és a közlekedéstudományon át a geoinformatikáig számos területtel foglalkozik.
A győri egyetem nemzetközi kapcsolatai bővítésével is fejleszteni kívánja oktatási és kutatási tevékenységét, hozzájárulva a térség versenyképességéhez is - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld
Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat
Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.
2026. Június 21. 08:31, vasárnap | Belföld
Vb-2026 - A németek a ráadásban győzték le Elefántcsontpartot
2026. Június 21. 08:30, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: szeptember elején állhat fel a vagyonvisszaszerzési hivatal
Mégsem terjeszti be a kormány a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -Védelmi Hivatalról szóló javaslatot a jövő héten, először társadalmi egyeztetésre bocsátják - mondta a miniszterelnök az RTL Híradónak szombaton.
