Hírek
2017. Március 19. 10:19, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Elítéltek egy rendőrt, aki lehallgatóeszközt tett nevelt gyermeke táskájába
Tiltott adatszerzés bűntette miatt 300 ezer forint pénzbüntetésre ítélt a Pécsi Járásbíróság egy rendőrt, aki nevelt gyermekének táskájába tett egy kép- és hangfelvétel rögzítésére alkalmas tollat,
hogy megismerhesse az édesapjával és a nagyszüleivel folytatott beszélgetéseit - közölte a Pécsi Törvényszék pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint a rendőr törzszászlós, K. T. a szabadidejében, 2015. május 23-án tett nevelt gyermekének hátizsákjába egy kép- és hangfelvétel rögzítésére alkalmas tollat, bekapcsolva. Ezután a gyereket annak apai nagyszüleihez vitte.
Mint ismertették, a vádlott azért helyezte el a tollat a hátizsákban, hogy azzal rögzíthesse, megismerhesse a gyermek és a nagyszülők, valamint a gyermek és édesapja közötti beszélgetéseket. Azonban a nagyszülők megtalálták az eszközt a hátizsákban és feljelentést tettek.
Közölték: az ügyész tudomásul vette az ítéletet, a vádlott és védője még nem döntött a fellebbezéstől.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
