Hírek
2020. Július 15. 11:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Emelkedésre számít a tőzsdén az elemző
A pozitív nemzetközi befektetői hangulat felhúzhatja a tőzsdeindexet a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) szerdán az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint.
Józsa Bence az MTI-nek küldött kommentárjában kifejtette, hogy a vezető részvények közül az OTP árfolyamában a technikai kép alapján emelkedés várható, ha sikerül áttörni a 11 ezer forintos lélektani szintet. A Mol jegyzése az 1800 forintos támasz alatt zárt kedden, ha ez szerdán nem változik, további tér nyílhat lefelé és a jegyzés az 1700 forintos szint felé veheti az irányt.
A Richter jegyzése is meghatározó szint közelében zárt. A szakértő jelezte, hogy 6450-6500 forint között húzódik egy fontos támasz-zóna, ha ez is letörne, a 6250 forintos támaszt veheti célba a részvény. A Magyar Telekom árfolyama továbbra is sávozó mozgást végez a 380-400 forintos tartományban.
Az elemző kitért arra is, hogy az OTP bejelentése szerint a keddi kereskedésben 30 ezer darab saját részvényt vásároltak, az átlagár ezúttal 10 841 forinton alakult.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 244,14 pontos, 0,69 százalékos csökkenéssel, 35 091,72 ponton zárt kedden, a részvénypiac forgalma alacsony, 7,1 milliárd forint volt. A Mol 2 forinttal, 0,11 százalékkal 1796 forintra erősödött, 1,2 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 140 forinttal, 1,28 százalékkal 10 810 forintra csökkent, forgalmuk 3,6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 1,30 százalékkal 380 forintra esett, forgalma 82,8 millió forint volt. A Richter-papírok 20 forinttal, 0,31 százalékkal 6460 forintra gyengültek, forgalmuk 1,7 milliárd forintot ért el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
