Városlista
2026. június 21, vasárnap - Alajos

Hírek

2011. Július 26. 07:21, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Gesztivállal kezdődik a Sziget

Gesztivállal kezdődik a Sziget

Egyszeri és megismételhetetlen koncerthömpöllyel indít az idei Sziget.

A fesztivál mínusz egyedik napján, azaz augusztus 8-án Geszti Péter és zenésztársai „több generációs élményben” részesítik rajongóikat az Első Emelet, a Rapülők és a Jazz Az legjobb slágereivel. Ráadásul itt lesz a nyár újdonsága, Geszti új zenekara, a Gringo Sztár.


Több generáción átívelő slágerek várják a Sziget mínusz egyedik napján a Nagyszínpad közönségét. Geszti Péter csaknem 20 éves zenei munkásságának legismertebb dalait élvezhetik a rajongók egyetlen nagy koncertbe sűrítve. Így azok a negyvenesek, akik a Csakazértis szerelemre buliztak, azok a harmincasok, akik a Aj lav jút hallgatták bakeliten, azok, akik néhány éve még a Ma jól vagyokra szakítottak szerelmükkel és akik a Gringo Sztár Szabadulj fel című számára buliznak nyáron, ők mind ott lesznek. Hiszen egy időben, egy színpadon – élőben – fellép az összes szereplő. A Jazz Az-ból Dés László, Behumi Dóri, Kozma Orsi, Váczi Eszter, a Rapülőkből Berkes Gábor és Michel és Kiki az Első Emeletből. A két és félórás megakoncerten.Ott lesz Geszti Péter új formációja, a Gringo Sztár Gereben Zitával és Sapszon Orsival friss, nyári slágereikkel és meglepetés vendégeikkel. Egy dal erejéig a színpadra lép a Balkán Fanatik is és Geszti duettet énekel Zoránnal, aki a technika segítségével egy kivetítőn lesz jelen a színpadon.

„Végre összeállt a program és gőzerővel zajlanak a próbák” – mondta Geszti Péter. „Igyekeztünk egy olyan repertoárt összeállítani, amelyben mindenki megtalálja a maga kedvencét. Kiki egy Első Emelet dalcsokrot énekel majd, a Rapülőktől természetesen lesz Áj Lav Jú, Túr Dö Flanc és a Jazz Az is hozza a legismertebb dalokat, többek mellett a Csepp a tengerben-t vagy a Megint hétfő-t.” – ad egy kis ízelítőt a két és fél órás showból a szövegíró-énekes. A Sziget megújult nagyszínpada először a Gesztiválon debütál, ahol a harminc zenész mellett ötven táncos teszi majd igazán felejthetetlenné a koncertet augusztus 8-án, a Szigeten.

Erre a napra a belépő 7.900 forint lesz, de az ottalvós bérletesek ingyen láthatják a produkciót - tájékoztatnak a fesztivál szervezői.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: sziget

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld

MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend

Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban

2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld

Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.