Hírek
2019. Július 13. 11:19, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Gyereknek készült étkészletet hívtak vissza melamin kioldódása miatt
Határérték feletti melamin kioldódást mért egy kisgyermekeknek szánt bambusz étkészletből a francia hatóság. A kínai eredetű termékből Magyarországra is érkezett.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) azt kéri, akiknek a háztartásában van az ismertetett azonosítójú étkészletből, ne használják.
A visszahívott termék a Coffret Vaisselle Bamboo Azur márkájú gyermek étkészlet, amelynek a tételazonosítója a kék színű termék esetében A005510, a barack színűé A005511, RASFF referenciaszáma pedig 2019.2488.
A hivatal az Európai Bizottság gyorsriasztási rendszerén (RASFF) keresztül értesült a termék visszahívásáról.
A melamin nitrogéntartalmú, heterociklusos, aromás szerves vegyület. Elsősorban a műanyagiparban alkalmazzák formaldehidgyanták készítésére, de ciromazin származékát rovarölő szerként is felhasználják. A melamin tartalmú edényekből, konyhai eszközökből hő hatására melamin oldódhat ki, amely vesekárosodást idézhet elő - ismerteti honlapján a Nébih.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 13:00, péntek | Belföld
Olajszállítási szerződést kötött a Janaf és a Mol
A horvát olajvezeték-üzemeltető Janaf és a Mol-csoport megállapodást kötött 2,05 millió tonna nyersolaj szállításáról 2026-ra - közölte a horvát társaság csütörtökön.
2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár
Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
