Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2020. November 11. 18:07, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Gyermekpornográfia miatt emelt vádat az ügyészség Körmenden

Gyermekpornográfia miatt emelt vádat az ügyészség Körmenden

Gyermekpornográfia bűntette miatt emelt vádat a Körmendi Járási Ügyészség egy körmendi férfi ellen, akinek számítógépén több mint ezerötszáz gyermekpornográf tartalmú képet és videót találtak

- közölte az MTI-vel szerdán a Vas Megyei Főügyészség. Simon József megyei főügyész tájékoztatása szerint a vádlott nemcsak tárolta a képeket, hanem fel is töltött kettőt egy nyilvánosan elérhető képmegosztó oldalra, így mások számára is elérhetővé tette a gyermekpornográf tartalmat.

Hozzáfűzte: a Körmendi Járási Ügyészség végrehajtandó börtönbüntetés kiszabását indítványozta, illetve azt kérte a bíróságtól, hogy a vádlottat véglegesen tiltsa el bármely olyan foglalkozás gyakorlásától, amelynek keretében tizennyolcadik életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozását, gyógykezelését végezné, vagy ilyen személlyel hatalmi vagy befolyási viszonyban állna.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg