Hírek
2017. Október 05. 13:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/fotó: police.hu
Gyermekprostitúció és drogok miatt fogtak el négy gyöngyösi férfit
Gyermekprostitúcióval és kábítószerrel összefüggésben fogtak el négy gyöngyösi férfit - közölte a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon csütörtökön.
Azt írták, hogy még szerdán kora reggel fogtak el otthona közelében két férfit, aki az év eleje óta prostitúcióra bírt rá egy felnőtt és egy fiatalkorú nőt. A gyanú szerint egy internetes oldalon a saját lakásukra szerveztek alkalmi partnereket a két nőnek, és a befolyt pénz jelentős részét maguknak tartották meg.
A 23 éves M. Arnold és a 46 éves M. József ellen kerítés, kitartottság és gyermekprostitúció kihasználása elkövetésének gyanúja miatt indítottak büntetőeljárást, kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
Arra vonatkozó információ is felmerült, hogy G. Máté 23 éves gyöngyösi férfi a hirdetések kezelésével, szerkesztésével segített a másik két gyanúsítottnak, így ellene prostitúció elősegítése elkövetésének gyanúja miatt indult eljárás.
A házkutatások során a rendőrök egy közeli ingatlan pincéjében elrejtve kannabisz növényeket, továbbá azok termesztéséhez használt tárgyakat is találtak. Az ott lakó 41 éves Sz. Istvánt szintén kihallgatták, kábítószer birtoklásának gyanúja miatt.
A rendőrök egy gyöngyösoroszi ingatlanban is lefoglaltak több - feltehetőleg - új pszichoaktív anyagot, amelyek szakértői vizsgálatát követően további gyanúsítottak kihallgatása várható - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.
2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld
Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
