Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2020. Július 07. 18:08, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Hamis és rossz minőségű egészségügyi védőfelszerelést találtak két kamionban

Hamis és rossz minőségű egészségügyi védőfelszerelést találtak két kamionban

Több mint négyszázezer hamis és rossz minőségű védőmaszkot, valamint nyolcvanezer egyéb egészségügyi védőeszközt találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai az M1-es autópályán két kamionban

- tájékoztatta a NAV megyei igazgatósága kedden az MTI-t. Közleményük szerint a 130 millió forint értékű szállítmányt lefoglalták, az ügyet feljelentéssel átadták a rendőrségnek rossz minőségű termék forgalomba hozatala és egészségügyi termék hamisítása bűncselekmény gyanúja miatt.

A pénzügyőrök az Elektronikus Közútiáruforgalom-ellenőrző Rendszerbe (EKÁER) bejelentett adatok alapján ellenőriztek egy román rendszámú kamiont, amelynek rakterében háromszázhúszezer védőmaszkot, négyezer műanyag arcvédőt, ezer egyszer használatos védőöltözetet és öt oxigéngenerátort találtak.

NAV munkatársai az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) bevonásával azt állapították meg, hogy a termékek a biztonságossági és minőségi követelményeknek sem felelnek meg.

Néhány nappal később szintén az EKÁER adatai alapján felfigyeltek a pénzügyőrök egy magyar rendszámú kamionra, amely ugyanattól a magyarországi feladótól ugyanarra a külföldi címre tartott, mint a román kamion.

A járműben több mint százezer védőmaszkot, harmincezer alkoholos kézfertőtlenítőt, tizenkétezer műanyag arcvédőt, tízezer orvosi szemüveget és húszezer gumikesztyűt találtak, amelyek szintén nem felelnek meg az előírt követelményeknek.

Az ellenőrzésekor az is kiderült, hogy a termékek jelentős részét nem jelentették be az EKÁER-ben.

A közlemény hozzáteszi, hogy a NAV fokozott figyelmet fordít az engedély nélküli, hamis és silány minőségű egészségügyi termékek felderítésére és azok kereskedelemből való kizárására.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére

2026. Május 07. 07:20, csütörtök | Belföld

Magyar Péter Giorgia Melonival találkozik

Magyar Péter csütörtökön 10 órakor Rómában találkozik Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel.

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -