Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2022. Május 09. 06:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Helyenként 30 fok is lehet a következő napokban

Helyenként 30 fok is lehet a következő napokban

Helyenként 30 Celsius-fok is lehet a következő napokban. A hétvégére viszont egy hidegfront hatására mérséklődik a meleg. Emellett sok lesz a napsütés, de elszórtan lehetnek záporok, zivatarok

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.

Hétfőn a hosszabb-rövidebb napsütés mellett szórványosan előfordulhat zápor, zivatar, majd késő délután, este északkelet felől "csökken a csapadékhajlam". A szél sokfelé megélénkül, zivatarok környékén erős vagy viharos lökések is lehetnek. A leghidegebb órákban 7-13, délután 21-27 fok várható.

Kedden sok lesz a napsütés, de a déli határ közelében még előfordulhatnak záporok, zivatarok. A hajnali 5-12 fokról napközben 22-27 fokig melegszik a levegő.

Szerdán és csütörtökön is napsütéses idő várható, csapadék nélkül, csütörtökön többfelé megélénkül, az északkeleti megyékben meg is erősödhet a szél. Szerdán a legalacsonyabb hőmérséklet 7 és 14, a legmagasabb hőmérséklet 24 és 29 fok között várható. Csütörtökön a minimumok 10 és 17, a maximumok 26 és 31 fok között alakulnak.

Pénteken egy hidegfront hatására erőteljesebbé válik a gomolyfelhő-képződés, elszórtan kialakulhat záporeső, zivatar. Sokfelé megélénkül, időnként megerősödik a szél is. A leghidegebb órákban 10 és 18, napközben 25 és 30 fok közötti értékeket mérhetnek.

Szombaton sok lesz a napsütés, de helyenként kialakulhat zápor, zivatar. Több helyen megélénkül, időnként megerősödik a szél. A hőmérséklet hajnalban 10 és 18, délután 22 és 27 fok között alakul.

Vasárnap napos, gomolyfelhős időre van kilátás számottevő csapadék nélkül. Nagy területen lesz élénk a légmozgás. A leghidegebb órákban 8-13, napközben 20-25 fok valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel