Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2016. Január 15. 07:48, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Illegális bevándorlás - egyetlen migránst sem vesz vissza Magyarország

Illegális bevándorlás - egyetlen migránst sem vesz vissza Magyarország

A kormányszóvivő kijelentette, hogy egyetlen visszatoloncolni kívánt migránst sem vesz vissza Magyarország, ezek az emberek ugyanis \"nem ejtőernyővel érkeztek\",

hanem a szárazföldön tettek meg több ezer kilométert, nem Magyarországon léptek először az Európai Unió területére.

Kovács Zoltán az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában úgy fogalmazott: elég ránézni a térképre ahhoz, hogy ezt belássuk.

A kormányszóvivő elfogadhatatlannak nevezte, hogy egyes országok csupán akkor alkalmazzák a menekültügyi szabályokat, ha az számukra kedvező. Magyarország ezzel szemben végig következetesen betartotta a nemzetközi jogot - tette hozzá.

Kovács Zoltán emlékeztetett Lázár Jánosnak az idei első Kormányinfón elhangzott szavaira, amelyek szerint amíg kerítés van Magyarország határán, addig féken tartható az illegális bevándorlás. A Miniszterelnökséget vezető miniszter azt is mondta, hogy ha nem lenne a kerítés, a kölni molesztáláshoz hasonló események Magyarországon is bekövetkezhettek volna.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg