Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2017. December 07. 07:23, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Javult a repülés biztonsága 2017 első félévében

Javult a repülés biztonsága 2017 első félévében

A repülés biztonsága jelentősen javult a tavalyihoz képest 2017 első félévében a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) legfrissebb jelentése szerint.

A szerdán nyilvánosságra hozott adatok szerint az egymillió járatra vetített súlyos balesetek száma 1,72-ről 1,2-re csökkent. Az év első felében összesen 23 baleset történt, ezek közül hatban a repülőgép részben, vagy egészében megsemmisült. A három halálos balesetben nyolcan vesztették életüket, mivel ezek teherszállító gépeket érintettek.

A sugárhajtású gépeknél az egyik halálos tragédia a török myCargo Airlines Boeing 747-esének balesete volt, a gép a földet érés után kisodródott és lakóövezetbe csapódott, majd kiégett Kirgizisztánban. A gépen tartózkodó négy személy életét vesztette. A lakóövezetben további 34 ember halt meg.

A turbólégcsavaros, kisebb méretű gépeknél az Egyesült Államokban regisztrált Air Cargo Carriers Shorts 330-as gépe Charlestonban leszállás után szintén kisodródott, mindkét pilótája meghalt. A nepáli Goma Air Let L-410-es gépe Lukla repülőtér megközelítésekor csapódott sziklafalba, a gépen négyen tartózkodtak, a gép kapitánya vesztette életét a balesetben.

A legtöbb súlyos baleset Afrikában történt ebben az évben, egymillió járatra vetítve 6,1 eset volt, a legbiztonságosabb Észak-Ázsia volt, ahol nem történt súlyos baleset. Európában a török myCargo gépének tragédiája miatt egymillió járatra január-szeptemberben 0,68 súlyos baleset jutott.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére

2026. Május 07. 07:20, csütörtök | Belföld

Magyar Péter Giorgia Melonival találkozik

Magyar Péter csütörtökön 10 órakor Rómában találkozik Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel.

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk