Városlista
2026. február 4, szerda - Ráhel

Hírek

2011. Október 27. 07:21, csütörtök | Belföld
Forrás: OrintPress

Újra 300 felett az euró

Újra 300 felett az euró

Ismét jelentősen gyengül a forint. Újra 300 forinton az euró. A svájci frank 246, míg a dollár 216 forint fölé emelkedett. Egyelőre nem világos, hogy a nemzetgazdasági miniszter nyilatkozata hozzájárult-e ehhez.

Közben Demján Sándor, az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség elnöke mai tájékoztatóján azt mondta, hogy Magyarországnak szüksége van a külső finanszírozásra. Szerinte 300 forint feletti euróárfolyam esetében a jegybank kamatemelésre kényszerülhet, ami 15 százalékos hitelkamat esetén azt is okozhatja, hogy nem éri meg forintosítani a devizahitelt. A nagyvállalkozó a takarékszövetkezeteket óva intette attól, hogy nagyösszegben hitelezzenek forintban a devizakölcsönüket kiváltani készülőknek.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 04. 09:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: egyértelmű, hogy kinek a győzelmével fog végződni az ukrajnai háború

Egyértelmű, hogy kinek a győzelmével fog végződni az ukrajnai háború, ezért Brüsszelnek teljesen felesleges eurómilliárdokat elégetnie, hiszen ezzel csak meghosszabbítják az öldöklést