Városlista
2026. február 4, szerda - Ráhel

Hírek

2017. November 22. 07:15, szerda | Kék hírek
Forrás: mti - fotó: police.hu

Kilószámra csempészte a drogot a lebukott díler banda

Kilószámra csempészte a drogot a lebukott díler banda

Kábítószer-kereskedőket fogott el a rendőrség, S. Gergő és négy társa ellen kábítószer-kereskedelem gyanúja miatt folytatnak nyomozást. A férfiakat őrizetbe vették és előterjesztést tettek előzetes letartóztatásukra.

A rendőrség honlapján szerdán megjelent információk szerint S. Gergő irányításával Budapesten több hónapja terjesztettek Szerbiából csempészett marihuánát. A kábítószert hetente több alkalommal, 7-10 kilós mennyiségekben szállították szerbiai futárok csempészésre átalakított gépjárművekben Magyarországra.

A rendőrség hétfőn délelőtt egy IX. kerületi lakóház mélygarázsában a kábítószer átadásakor érte tetten P. Csaba szerb-magyar kettős állampolgárt és V. Zsoltot. Ezzel egy időben a drog deponálására szolgáló lakásban elfogták a bűnözői csoport vezetőjét, S. Gergőt, valamint bűntársát, T. Sándort. A rendőri intézkedés elől menekülve, a lakás ablakából kiugrott a bűnszervezet ötödik tagja, K. Károly, akit a lakóház udvarán fogtak el.

A mélygarázsban elfogott férfiaktól a rendőrök egy dobozban nyolc kilogramm növényi törmeléket foglaltak le, amely az előzetes vegyészszakértői vélemény szerint marihuána.

A nyomozók a férfiak lakásaiban házkutatásokat tartottak, amelyek alkalmával további két kilogramm marihuánát, digitális mérlegeket, fóliázógépeket, illetve egy engedély nélkül tartott gáz-riasztó fegyvert találtak és foglaltak le. A rendőrök lefoglalták továbbá a P. Csaba, illetve S. Gergő tulajdonában lévő két nagy értékű luxus személygépkocsit is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 04. 14:00, szerda | Kék hírek

Ötmillió forint értékű marihuána

Újabb két feltételezett drogkereskedőt fogtak el a fővárosi nyomozók.

2026. Február 04. 11:00, szerda | Kék hírek

Üres teásdoboz érkezett a márkás cipő helyett

Befejezték a nyomozást azzal a fiatal férfival szemben, aki az elmúlt hónapokban több embert is megkárosított különböző online adásvételi csoportokban elkövetett csalásokkal.

2026. Január 30. 13:44, péntek | Kék hírek

Bekábszerezve lövöldözött Balatonszepezden

A Veszprémi Járási Ügyészség indítványára elrendelte a bíróság annak a 60 éves férfinak a letartóztatását, aki január 28-án este kábítószer hatása alatt lövöldözött a balatonszepezdi házának udvarán.