Hírek
2019. Szeptember 22. 12:42, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Közgazdász: A tartós gazdasági fejlődéshez a tudásba kell befektetni
Csath Magdolna közgazdász szerint a gazdasági fejlődés hosszútávú fenntartásához Magyarországnak a képzésbe, a tudásba kell befektetnie.
Csath Magdolna vasárnap az M1 aktuális csatornán arról beszélt, hogy Magyarországon a gazdaság teljesítménye az elmúlt 3-5 évben évről évre javult, a tartós fejlődés fenntartásához azonban nem elég, ha a Magyarországon működő cégek csúcstechnológiás termékeket gyártanak, mert ez csak a cégek fejlettségét mutatja.
A gazdasági fejlődés fenntartásához a magyar szellemi hozzáadott értéket is növelni kell, azaz a technológiákat is Magyarországon kell fejleszteni, ehhez pedig megfelelő szakemberekre van szükség - emelte ki a közgazdász.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre
Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 04:00, péntek | Belföld
Kapitány István: a benzin ára a volt védett ár alá csökkent
A benzin ára a volt védett ár alá csökkent - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter csütörtökön Facebook oldalán közzétett bejegyzésben.
