Hírek
2018. November 01. 09:23, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Már csak az új 1000 forintosokkal lehet fizetni
Csütörtöktől, azaz november 1-től már csak az idén márciusban megjelent, megújult 1000 forintos bankjegyekkel lehet fizetni, ezeket fogadják el a kereskedők, a régi, bevont címleteket már nem.
A régi, 2017 előtt kibocsátott 1000 forintos bankjegyekkel csak október 31-ig lehetett fizetni, azokat október utolsó napján a Magyar Nemzeti Bank (MNB) bevonta a forgalomból.
A jegybank korábban közölte: az október 31-ig be nem cserélt régi 1000 forintosokat a bank- és postafiókokban még három évig, a jegybankban pedig húsz évig díjmentesen be lehet váltani azonos címletű törvényes fizetőeszközre.
A megújított 1000 forintosok dinamikusan terjedtek el a készpénzforgalomban, október utolsó napjaira a régi bankjegyek 81 százalékát újakra cserélték - közölte az MNB.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld
Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár
Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.
2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld
Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon
2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni
A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre
Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.
