Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2017. Június 01. 18:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Még két hónapig lehet fizetni a régi 2000-sel és 5000-sel

Még két hónapig lehet fizetni a régi 2000-sel és 5000-sel

Még két hónapig (július 31-ig) lehet fizetni a készpénzes vásárlásoknál a régi - 2016 előtt kibocsátott - 2000 és 5000 forintos bankjegyekkel, mert július végén a Magyar Nemzeti Bank bevonja a forgalomból azokat

- közölte az MNB csütörtökön az MTI-vel. Augusztus elsejétől már csak az idén márciusban megjelent, megújított barna 2000 és sárga 5000 forintos bankjegyekkel lehet fizetni, ezt követően a kereskedők nem kötelesek elfogadni a régi, bevont címleteket.

Kiemelték: a régi bankjegyek a bevonást követően, díjmentesen beválthatók minden bank- és postafiókban három évig, a jegybankban pedig húsz évig - azonos címletű ¬- törvényes fizetőeszközre.

Arról is beszámoltak, hogy a 2000 és 5000 forintos bankjegyek cseréje továbbra is kedvező ütemben halad, így a május végéig a 2000 forintos bankjegyeknek már 60 százaléka, az 5000 forintos bankjegyeknek pedig közel háromnegyede újakra cserélődött.

A forint bankjegyekre vonatkozó változásokról, illetve a bevont fizetőeszközök átváltásával kapcsolatos tudnivalókról a jegybank honlapjának Bankjegy és érme oldalán további információk érhetők el - olvasható az MNB közleményében.

Címkék: 2000, 5000, bankjegy, forint

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel