Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2011. Augusztus 03. 14:17, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Még kevesebb a reálhozam

Még kevesebb a reálhozam

A Magyar Nemzet összesítése szerint akár a 3,5 milliárdot is meghaladhatja a reálhozamok kifizetése miatt felmerülő átutalások költsége, melyet a magánnyugdíjpénztárak a tagok pénzéből vonnak le.

Több milliárd forinttal kevesebbet kapnak az egykori magán-nyugdíjpénztári tagok, mivel a kifizetésre szánt reálhozamok összegéből a kasszák – törvényben szabályozott módon – levonják a banki és postai utalások költségét is.

A lap által megkérdezett kasszák közül a kisebbek befejezték, vagy a héten teljesítik a kifizetéseket. Az egy főre jutó átutalási költség jellemzően 1000 és 1500 forint között alakul, vagyis ennyivel csökkentett összeget kap kézhez reálhozamként, aki visszalépett az állami nyugdíjrendszerbe.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: hozam

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 08. 13:00, péntek | Belföld

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója

Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) főigazgatója. Révész János ezt a szervezet honlapján jelentette be csütörtökön. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be lemondását, munkaviszonya június végén szűnik meg.

2026. Május 08. 10:00, péntek | Belföld

Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit

Magyar Péter Rómában találkozott Giorgia Meloni olasz kormányfővel, akit meghívott egy magyarországi látogatásra.

2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld

A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton

Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.

2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek

Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel