Hírek
2011. Szeptember 29. 14:21, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Mégis lesz ebadó - az önkormányzatok szabadon dönthetnek
Mégis lesz ebadó. A Heti Válasz azt írja, hogy az úgynevezett ebrendészeti hozzájárulásról szóló tervezetet már az Országgyűlés tárgyalja.
Az önkormányzatok szabadon dönthetik el, hogy 3500 forintos ebadóval sújtják-e a kutyatulajdonosokat. A menhelyről befogadott kedvencek után viszont nem kell adózni.
Kivételnek számítanak még a mentő-, a jelző-, a vakvezető, a rokkantsegítő, vagy a terápiás kutyák. Továbbá, a honvédségnél, és nemzetbiztonsági szolgálatnál lévő ebek, illetve az ivartalanított kutyák. Az ebadó mértéke évi 3500 forint lehet, amit az önkormányzatok szedhetnek majd be a gazdáktól. Bár évről évre egyre kevesebb kutya van - legalábbis erre utal, hogy két éve még 1,5 millió, tavaly már 250 ezerrel kevesebb kutyát oltottak be veszettség ellen -, szakértők még így is 2-2,5 millióra teszik a házőrzők számát hazánkban, a gazdátlan ebekét pedig legalább 50 ezerre. A bizonytalan becslések helyett pontosabb képet csak az önkormányzatok évenkénti ebösszeírása eredményezhetne, a világon elsők között bevezetett hagyományunkat azonban 2008-ban eltörölte a Gyurcsány-kormány.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
