Városlista
2026. június 21, vasárnap - Alajos

Hírek

2012. Május 12. 07:01, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Mi okozza a heves esőzést? - vihar közepébe repültek a tudósok

Mi okozza a heves esőzést? - vihar közepébe repültek a tudósok

A tudósok turbulenciát okozó vihar közepébe repültek egy rövid időre azért, hogy kiderítsék, mi okozza a heves esőzéseket.

A Délnyugat-Angliából induló kutatás során a felhők belsejében adatokat gyűjtöttek a hőmérsékletről és a víz viselkedéséről - számol be a BBC.

A kutatás segíthet előrejelezni a viharokat és az árvizet. Meleg front esetében a meleg levegő tömege a hideg levegőnek nyomódik és arra kényszerül, hogy fölé emelkedjen. A meleg levegő gyors emelkedése az atmoszférán keresztül az oka a heves és sokszor nagyon erőteljes viharoknak.

Az alap mechanizmust már évek óta ismerjük, de az úgynevezett mikrofizikát a tudósok még nem teljesen értik. A kutatás során azonban megállapították: gyakran az extrém időjárás kisebb horderejű viharokból alakul kis és kap erőre.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld

MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend

Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban

2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld

Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.