Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2017. Április 04. 10:49, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Négyszáz időst vert át egy mosószerrel üzletelő csaló

Négyszáz időst vert át egy mosószerrel üzletelő csaló

Tizenhárom megyében több mint négyszáz embert károsított meg egy rossz minőségű mosószerrel üzletelő férfi. A rendőrség vádemelést javasol ellene

- tájékoztatta a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője kedden az MTI-t.

Vargáné Szombati Andrea elmondta: a 39 éves férfi egy tisztítószereket gyártó cég képviselőjeként mutatkozott be. Felhígított mosószert jó minőségű koncentrátumként szállított házhoz azokhoz, akiket a kollégái előzőleg felhívtak telefonon.

A mosószert a gyanúsított kipróbálásra, illetve korábbi, nagy értékű vásárlásért ajándékként ajánlotta fel. Pénzt a szerért nem, csak a kiszállításért kért. Átlagosan háromezer forintot csalt ki 403, főként idős embertől 2014 és 2016 között országszerte.

Szidalmazta és fenyegette azokat, akik nem akarták tőle átvenni a terméket és a szállítás díját sem akarták kifizetni. Azt mondta, hogy az összeget vagy annak kétszeresét letiltatja a nyugdíjukból. Ennek hatására az idős emberek fizettek.

A férfit a Békés megyei rendőrök Budapesten fogták el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére

2026. Május 07. 07:20, csütörtök | Belföld

Magyar Péter Giorgia Melonival találkozik

Magyar Péter csütörtökön 10 órakor Rómában találkozik Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel.

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk