Hírek
2016. Május 26. 14:13, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Nyárias melegre, de esőre is számítani kell a hétvégén
Nyárias, 30 Celsius-fok körüli melegre, de esőre, helyenként zivatarokra is számítani lehet az utolsó májusi hétvégén -
derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.
Pénteken sok lesz a napsütés, de szórványosan várható zápor, néhol - nagyobb eséllyel északon - zivatar is. Északnyugaton heves zivatar is előfordulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 9 és 14, a legmagasabb hőmérséklet 25 és 29 fok között alakul.
Szombaton sok lesz a felhő, de számottevő csapadék nem valószínű. A leghidegebb órákban 10-16 fok lehet. Napközben 25-30 fokig melegszik fel a levegő.
Vasárnap, a gyermeknapon előbb a Dunántúlon, majd estétől keletebbre is kialakulnak záporok, zivatarok. Helyenként felhőszakadás, jégeső is lehet. A zivatarok környezetében viharos, az Észak-Dunántúlon erős szélre kell számítani, de másutt is megélénkülhet a légmozgás. A minimumhőmérséklet 12 és 18 fok között valószínű. A nappali maximumok várhatóan 26 és 31 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére
2026. Május 07. 07:20, csütörtök | Belföld
Magyar Péter Giorgia Melonival találkozik
Magyar Péter csütörtökön 10 órakor Rómában találkozik Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel.
