Hírek
2020. Október 17. 07:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Súlyosbodik a koronavírus-helyzet az EU minden országában
Súlyosbodik a koronavírus-helyzet az EU minden országában - jelentette ki az Alapjogokért Központ európai uniós műhelyének projektvezető-helyettese az M1 csatorna szombati műsorában.
Kurucz Orsolya elmondta: az uniós csúcson a tagállamok vezetői egyetértettek abban, hogy még több koordinációra van szükség, mivel a koronavírussal szembeni intézkedések alapvetően nemzeti hatáskörben vannak. Hangsúlyozta: fel kell készülni arra, hogy ha rendelkezésre áll majd a koronavírus elleni vakcina, akkor miként osszák szét, és milyen oltási stratégiát kövessenek az egyes tagállamokban. A tesztelés egyik legfontosabb kérdésének a tesztek eredményeinek közös elismerését nevezte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld
Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.
2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére
Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére
2026. Május 07. 07:20, csütörtök | Belföld
Magyar Péter Giorgia Melonival találkozik
Magyar Péter csütörtökön 10 órakor Rómában találkozik Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel.
