Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2017. Március 02. 14:52, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Tizenhét gyerek klórgáz mérgezést kapott egy iváncsai tanuszodában

Tizenhét gyerek klórgáz mérgezést kapott egy iváncsai tanuszodában

Tizenhét gyerek lett rosszul csütörtök délelőtt az iváncsai tanuszodában, klórgáz mérgezés történt - közölte a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője csütörtökön az MTI-vel.

Udvardi János elmondta, hogy az egyik környékbeli településről érkezett negyedik osztályos tanulók voltak az érintettek. Hozzátette: feltehetően vegyszer adagolása közben fejlődött klórgáz.

Közölte, hogy az uszodában tartózkodó diákok szúrós szagot éreztek, köhögtek és a szemüket csípte a gáz. A 22 gyerekből tizenhetet vittek kivizsgálásra a dunaújvárosi és a székesfehérvári kórházba, őket egy éjszakára, megfigyelésre benn tartják.

A feol.hu azt írta, hogy a Pusztaszabolcsi József Attila Általános Iskola diákjai szenvedtek klórgáz mérgezést. Hozzátették: az uszodai rendszert működtető számítógép hibásodott meg, amely többek közt azért is felel, hogy mennyi fertőtlenítőszer, azaz klór kerül a vízbe. A klórgáz levegőbe jutása a technikai hiba miatt következhetett be.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár

Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre

Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.