Városlista
2025. december 10, szerda - Judit

Hírek

2019. Február 05. 18:14, kedd | Belföld
Forrás: police.hu - illusztráció: pixabay

Viccből tett bejelentést a segélyhívón

Viccből tett bejelentést a segélyhívón

Befejezte a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya annak az ügynek a vizsgálatát, amelynek gyanúsítottja viccből kért segítséget a segélyhívó számon.

Bejelentés érkezett 2018. július 27-én 20 órakor a központi segélyhívó számra arról, hogy Kecskeméten a Mezei utcában egy férfit ismeretlen személyek megvertek, megszurkáltak, majd eltulajdonították a pénzét. A telefonáló azt állította, hogy a sértettnek mentőre van szüksége.

A Kecskeméti Rendőrkapitányság szolgálatban lévő egyenruhásai azonnal a megjelölt helyszínre mentek, ahol azonban sem a bejelentőt nem találták, sem bűncselekményre utaló körülményt nem fedeztek fel.

Az ügyben a rendőrkapitányságon eljárás indult, mely során kiderült, hogy egy helybéli lakos tette a valótlan bejelentést. A férfi kihallgatása során elmondta, hogy miután összeveszett egy ismerősével, és szeszes italt fogyasztott, sétálni indult. Ekkor találta ki, hogy felhívja a segélyhívó számot, és viccből valótlan bejelentést tesz.

Az eljárás során szabadlábon védekező 47 éves férfit a nyomozók hatóság félrevezetése vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki.

A nyomozás vizsgálati szakaszában a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és az iratokat a napokban átadta az illetékes ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött

A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.

2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld

Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak

A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.

2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld

Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat

Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.