Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2019. Február 20. 07:21, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: redbull.com

Zamárdi is esélyes lehet a Red Bull Air Race befogadására

Zamárdi is esélyes lehet a Red Bull Air Race befogadására

Zamárdiban kedden terepszemlét tartottak a Red Bull Air Race szervezői, miután a múlt héten Fonyód és Zamárdi vezetőivel is tárgyaltak a műrepülőverseny befogadásáról

- erősítette meg az MTI információit Zamárdi polgármestere. Csákovics Gyula közölte, a képviselő-testület egységes abban, hogy befogadná a repülős Forma-1-nek is nevezett versenyt.

Hangsúlyozta, Zamárdi és az egész Balaton számára óriási reklámértéke lenne a rendezvénynek, amelynek fő helyszíne a város 3 kilométer hosszú partszakasszal rendelkező szabadstrandja lenne, de a repülőket a környék településeiről is látni lehetne.

A polgármester nem tart attól, hogy a Balaton Sound utáni hétvégére, július 12-14-ére esne a verseny, "hiszen erről szól a főszezon".

Elmondta, a repülők számára szóba jött a sármelléki, a siófok-kiliti és a szentkirályszabadjai reptér is. A szervezőknek még több hatósággal, szervezettel egyeztetniük kell, mielőtt meghozzák a végleges döntést - jegyezte meg.

A Főpolgármesteri Hivatal február elején jelentette be, hogy a főváros nem ad engedélyt a júliusra Budapestre tervezett Red Bull Air Race-re. Ezután Keszthely alpolgármestere ajánlotta városát és környékét a verseny balatoni helyszínéül, Hévíz és az általa üzemeltetett sármelléki Hévíz-Balaton Airport pedig háttérbázisként vállalta a támogatást, ha a szervezők a nyugat-balatoni térségbe vinnék a rendezvényt.

Címkék: air race, red bull, zamárdi

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár

Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre

Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.